Видурили в іноземців 14 мільйонів: на Закарпатті судитимуть шахраїв

На Закарпатті передали до суду гучну справу про фіктивний кол-центр, який діяв за шахрайською схемою.

Повідомляє Закарпатська обласна прокуратура, передає видання  7 Днів – новини Закарпаття.

На лаві підсудних опиняться 19 учасників злочинної організації, які під виглядом банківських працівників ошукували громадян Угорщини.

Зараз читають

Організував схему 29-річний мешканець Кривого Рогу, який тимчасово оселився на Закарпатті. Йому допомагали двоє місцевих. Крім того ще 16 операторів, які щодня телефонували іноземцям і втиралися в довіру.

За легендою, вони були службою безпеки банку, попереджали про нібито злом рахунку й переконували встановити на телефон програми віддаленого доступу. Коли ж потерпілі вводили логіни та паролі, шахраї в реальному часі отримували доступ до їхніх фінансів.
Після цього гроші знімали з рахунків. Частину переводили в готівку, частину в криптовалюту.

Злочинна організація діяла на території Мукачівського та Ужгородського районів. З жовтня 2023 року по червень 2024-го вдалося задокументувати понад 20 постраждалих громадян Угорщини, а загальна сума завданих збитків понад 14 мільйонів гривень.

Під час обшуків правоохоронці арештували 5 житлових приміщень, 4 земельні ділянки, 16 авто і мотоцикл. Також готівку в сумі 63 тис. грн, 67 тис. доларів, 5 тис. євро і криптовалюту на понад 14 тис. доларів.

В розслідуванні брали участь правоохоронці України та Угорщини, які оперативно обмінювалися інформацією, встановлювали потерпілих і проводили фінансовий аналіз транзакцій.

Дії фігурантів кваліфіковані за кількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема за створення злочинної організації та шахрайство в особливо великих розмірах. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Читайте новини Закарпаття Telegram / Facebook / Google News

Вам також може сподобатися