У Баранинській громаді Ужгородського району 22 травня зареєстровано петицію, порушуючи питання екології навколо звалища в селі Барвінок. Жителі вимагають перевірити полігон та забезпечити села чистою водою й каналізацією.
Автор петиції, Ольга Лізанець, зазначає, що є 30 днів на збір 300 підписів для її розгляду. У документі йдеться про пожежу і тління на звалищі з 26 квітня, що супроводжувалося сильним димом і неприємним запахом.
Жителі висловлюють занепокоєння через можливе забруднення ґрунту та води, а також ризики для здоров’я. Петиція містить дев’ять вимог до місцевої влади:
- перевірити укладені договори з полігоном в с. Барвінок;
- враховувати думку громади під час продовження договорів;
- розробити план забезпечення централізованого водопостачання і каналізації;
- запропонувати підприємствам фінансову участь у компенсаційних заходах;
- провести екологічний аудит звалища;
- оцінити роботу системи дегазації і рівень метану на полігоні;
- опублікувати звіт про надходження і витрати бюджетних коштів від звалища за три роки;
- розірвати договори у разі виявлення порушень;
- створити робочу групу для обговорення проблем із включенням представників влади, громади та фахівців.
Жителі підкреслюють, що законна діяльність повинна враховувати безпеку здоров’я людей, якість води, ґрунту і повітря.
Читайте новини Закарпаття Telegram / Facebook / Google News
