Жителі Закарпаття подали петицію через проблеми зі сміттєзвалищем у Барвінку

У Баранинській громаді Ужгородського району 22 травня зареєстровано петицію, порушуючи питання екології навколо звалища в селі Барвінок. Жителі вимагають перевірити полігон та забезпечити села чистою водою й каналізацією.

Автор петиції, Ольга Лізанець, зазначає, що є 30 днів на збір 300 підписів для її розгляду. У документі йдеться про пожежу і тління на звалищі з 26 квітня, що супроводжувалося сильним димом і неприємним запахом.

Жителі висловлюють занепокоєння через можливе забруднення ґрунту та води, а також ризики для здоров’я. Петиція містить дев’ять вимог до місцевої влади:

  • перевірити укладені договори з полігоном в с. Барвінок;
  • враховувати думку громади під час продовження договорів;
  • розробити план забезпечення централізованого водопостачання і каналізації;
  • запропонувати підприємствам фінансову участь у компенсаційних заходах;
  • провести екологічний аудит звалища;
  • оцінити роботу системи дегазації і рівень метану на полігоні;
  • опублікувати звіт про надходження і витрати бюджетних коштів від звалища за три роки;
  • розірвати договори у разі виявлення порушень;
  • створити робочу групу для обговорення проблем із включенням представників влади, громади та фахівців.
Зараз читають

Жителі підкреслюють, що законна діяльність повинна враховувати безпеку здоров’я людей, якість води, ґрунту і повітря.

Читайте новини Закарпаття Telegram / Facebook / Google News

Вам також може сподобатися