На Закарпатті місцеві органи влади рекомендували громадянам бути обережними та підготуватися до наслідків землетрусів, про які попереджають угорські сейсмологи.
Про небезпеку для мешканців Закарпаття написало видання 7 Днів – новини Закарпаття.
Угорщина ніколи не належала до сейсмічно активних регіонів, проте за останні 30 днів у країні було зареєстровано 19 землетрусів з магнітудою до 2,4. Вчені кажуть, що дана сейсмічна активність може бути пов’язана з тектонічними процесами, які останнім часом зафіксовані в Карпатському басейні.
То ж експерти радять мешканцям Закарпаття бути готовими до будь-якого сценарію сейсмічної активності, адже українська територія також знаходиться в зоні підвищеної небезпеки.
Місцеві влади Закарпаття вже отримали попередження від угорських колег і готуються до можливого реагування на надзвичайну ситуацію.
Зазначимо, що 13 лютого опівночі за київським часом в районі Паннонхалма стався землетрус магнітудою 2,4 бали на глибині 13 км. Поштовхи відчули місцеві жителі, але інформації про руйнування не надходило.
Цей землетрус, хоч і незначний, все ж нагадав про активність тектонічних плит у регіоні.
Влада Угорщини закликає українців дотримуватися рекомендацій щодо безпеки під час землетрусів.
Що робити для підготовки:
- переконайтеся, що меблі та важкі предмети надійно закріплені, а будівля відповідає сейсмічним нормам;
- складіть екстрений набір: у ньому повинні бути вода, їжа, ліки, ліхтарик, радіо на батарейках та копія важливих документів;
- обговоріть план дій із родиною: визначте безпечні місця в будинку та зону збору після можливих поштовхів.
Читайте новини Закарпаття Telegram / Facebook / Google News
