Сьогодні, 6 травня, у результаті чергового обміну полоненими до України повернулися 205 військовослужбовців, які перебували в російському полоні. Це захисники Маріуполя та оборонці всієї лінії фронту. Є серед звільнених і закарпатці.
Про це пише видання 7 Днів – новини Закарпаття з посиланням на Президента України Володимира Зеленського та Мирослава Білецького, голову Закарпатської ОВА.
Так, Україна та Росія в черговий раз обмінялися військовополоненими. Зі слів Володимира Зеленського, провести обмін 205 на 205 допомогли партнери з Обʼєднаних Арабських Еміратів.
“Сьогодні Україна повернула 205 воїнів. Молоді хлопці й дорослі чоловіки з майже всіх видів і родів військ. Захисники Маріуполя та оборонці всієї лінії фронту. Вони були розкидані по багатьох російських регіонах, увʼязнені тюремною системою з єдиним завданням: знущання і знищення людяності”, — зазначив у своєму повідомленні Зеленський.
За попередньою інформацією, більшість звільнених — 2000-х років народження.
У Координаційному штабі уточнили, що додому повернули тих, хто обороняв Україну на Донецькому та Луганському напрямках, на Запоріжжі та Харківщині, у Херсонській, Сумській та Київській областях, а також Захисники з гарнізону Маріуполя.
Серед звільнених воїнів — тяжкопоранені та хворі.
У Закарпатській ОВА уже повідомили, що серед звільнених українців п’ятеро – закарпатці:
- Богдан Глушман;
- Юрій Зинич;
- Володимир Масюк;
- Михайло Молдавчук;
- Василь Шимон.
Нагадаємо, що це вже п’ятий обмін цього року та 64-ий від початку повномасштабного вторгнення. Загалом вдалося повернути 4757 українців.
Читайте новини Закарпаття Telegram / Facebook / Google News
