В Міністерстві енергетики заявили, що загальна ситуація зі світлом в Україні влітку 2025 року буде більш-менш стабільною, однак громадянам варто бути готовими до можливих короткочасних перебоїв у разі виникнення надзвичайних обставин.
Про це пише видання 7 Днів – новини Закарпаття з посиланням на виступ заступника міністра енергетики України Миколи Колісника в ефірі марафону “Єдині новини”.
Так, Микола Колісник повідомив, що українці можуть не очікувати масштабних відключень електроенергії в літній період, адже наразі ситуація під контролем.
За його словами, Міністерство енергетики заздалегідь розробило та затвердило графіки планових ремонтів на енергооб’єктах на 2025 рік, аби уникнути дефіциту потужності в пікові періоди навантаження.
“Ми сформували графіки таким чином, щоб мінімізувати можливий дефіцит та гарантувати надійне покриття потреб споживачів”, — наголосив Колісник.
Разом з тим посадовець підкреслив, що єдиним серйозним ризиком для енергосистеми залишаються можливі ракетні удари з боку Росії.
Що ж стосується тарифів, то заступник міністра зазначив, що підвищення цін на електроенергію найближчим часом не планується. За його словами, поточний тариф для побутових споживачів — 4,32 грн за кВт/год — є економічно обґрунтованим і покриває всі витрати на виробництво, транспортування та розподіл електроенергії.
Таким чином, українці влітку зможуть розраховувати на стабільне електропостачання без додаткового навантаження на сімейний бюджет.
Читайте новини Закарпаття Telegram / Facebook / Google News
