В Україні посилюють контроль за дотриманням мовного законодавства у сфері пасажирських перевезень. Таксисти, які відмовляються обслуговувати клієнтів державною мовою, можуть отримати штраф від 3400 до 5100 грн. Про це повідомила уповноважена із захисту державної мови Олена Івановська.
За її словами, нещодавно у Харкові стався показовий випадок: водій таксі в агресивній формі відмовився спілкуватися з пасажиркою українською, відмовився вимкнути російську музику й дозволяв собі заяви, що повторюють кремлівську пропаганду. Інцидент потрапив у соцмережі та викликав хвилю обурення.
“Я ухвалила рішення розпочати заходи державного контролю. Паралельно готуємо звернення до Нацполіції та СБУ для належного реагування”, – заявила Івановська. Вона наголосила, що водій не уникне відповідальності, адже його дії є прямим порушенням статті 36 закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
Омбудсменка також звернулася до компаній таксі із закликом уважніше ставитися до підбору персоналу, перевіряти рівень володіння українською мовою та швидко реагувати на скарги клієнтів.
Таким чином, для всіх перевізників ще раз підтверджено: мовою обслуговування в транспорті є українська, і її ігнорування каратиметься штрафами.
Читайте новини Закарпаття Telegram / Facebook / Google News
