Українська влада розглядає ініціативу щодо введення одноразової фінансової допомоги у розмірі 50 000 гривень за кожну народжену дитину. Мета цієї програми — стимулювати зростання народжуваності, яка в останні роки суттєво впала через війну, економічну нестабільність та масову еміграцію.
Про це пише видання 7 Днів – новини Закарпаття.
Наразі офіційного рішення про виплату суми 50 тисяч гривень немає – остаточно можна буде говорити про це після розгляду відповідного законопроєкту у Верховній Раді. На даний момент механізм реалізації та критерії отримання допомоги ще в процесі опрацювання.
Що відомо про нову ініціативу:
- виплата буде одноразовою та надаватиметься після народження дитини;
- фінансування програми буде включено до державного бюджету;
Окрім самої грошової допомоги, програма міститиме і додаткові заходи, зокрема:
- розширення соціальної підтримки для родин із дітьми;
- покращення умов для догляду за малюками;
- можливе оновлення переліку базових послуг для матерів і батьків.
На даний момент механізм реалізації та критерії отримання допомоги ще в процесі опрацювання.
Чому це важливо
За даними демографів, народжуваність в Україні за останні роки впала до рекордно низького рівня. Уряд сподівається, що нова програма стане мотивацією для молодих родин не відкладати народження дітей. Окрім цього, влада розглядає й інструменти довгострокової підтримки батьків, зокрема збільшення доступу до дитячих садків і гнучких умов працевлаштування.
Що стосується конкретно Закарпаття, то згідно даних за 2024 рік в регіоні майже удвічі переважає кількість померлих проти народжених. Однак ситуація з народжуваністю на Закарпатті краща ніж у інших регіонах України, та до показників природнього приросту – а це коли родина має троє і більше дітей – далеко.
Читайте новини Закарпаття Telegram / Facebook / Google News
