У п’ятницю, 2 травня 2025 року, Кабінет міністрів України затвердив порядок формування та застосування е-документа про освіту, за яким дипломи українців будуть в цифровому форматі. Це рішення стало логічним продовженням експериментального проєкту, розпочатого у 2022 році, і спрямоване на спрощення доступу до освітніх документів.
Про нововведення пише видання 7 Днів – новини Закарпаття з посиланням на представника уряду у Верховній Раді Тараса Мельничука.
Отож, відтепер документи про освіту в Україні будуть створюватися на основі Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО) та містити унікальний код для підтвердження автентичності.
Законодавці відзначили, що після повномасштабного вторгнення РФ тисячі українців втратили свої документи через евакуацію або обстріли. Електронна версія дасть можливість відновити права на навчання та роботу навіть без фізичного диплому.
Дійсно, оформлені е-документи можна буде зберігати та використовувати через застосунок і портал “Дія”. Це нововведення спростить доступ до важливих освітніх документів та забезпечить зручність і безпеку їх використання.
Сьогодні Кабмін затвердив механізм формування та застосування е-документа про освіту, що підтверджує здобуття особою певного освітнього рівня чи присудження особі певного ступеня освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня) за результатами успішного здобуття освіти на відповідному рівні.
Згідно з постановою, електронні документи про освіту автоматично відображатимуться в застосунку “Дія” у розділі “Документи”. Йдеться про свідоцтва про базову середню освіту, атестати про повну загальну середню освіту, дипломи молодшого спеціаліста, бакалавра, магістра, а також дипломи доктора філософії та доктора мистецтва.
Для доступу до цих документів користувач повинен мати РНОКПП, що збігається з даними в ЄДЕБО.
Читайте новини Закарпаття Telegram / Facebook / Google News
