З 1 березня 2025 року в Україні набули чинності зміни щодо порядку повернення військовослужбовців, які самовільно залишили частину (СЗЧ).
Про це пише видання 7 Днів – новини Закарпаття з посиланням на пресслужбу Сухопутних військ ЗСУ.
Дійсно, 1 березня завершився термін швидкого повернення на службу військових, які самовільно залишили військову частину або місце служби. Таким чином наразі діють більш жорсткі правила до дезертирів.
Отож, якщо самовільне залишення частини тривало до 3 днів, то кримінальне провадження не порушується і військовий може повернутися до частини, яку залишив. При цьому відновлюються виплата грошового та здійснення продовольчого, речового, інших видів забезпечення.
Інша справа, якщо СЗЧ тривало понад 3 дні, але вперше і військовий хоче повернутись. В цьому випадку відкривається провадження. Далі військовий особисто звертається через застосунок “Армія+” до командира (начальника) військової частини (установи) та отримує письмову згоду на подальше проходження служби. На останньому етапі необхідно звернутись до суду, отримати рішення про звільнення від відповідальності та повернутись до служби.
Найгірший варіант – якщо СЗЧ повторне або військовий не хоче повертатись.
В цьому випадку вирішення ситуації буде чітко за алгоритмом:
- порушується кримінальне провадження;
- військовослужбовця розшукують і затримують;
- військовослужбовцю обирається запобіжний захід;
- стосовно нього направляється до суду обвинувальний акт;
- судом виноситься вирок (за вчинення СЗЧ передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від 5 до 10 років).
Читайте новини Закарпаття Telegram / Facebook / Google News
