На угорській трасі M3 поблизу кордону з Україною затримали 62-річного українця, який віз у багажнику Audi повен автомобіль новеньких iPhone та Samsung Galaxy.
Про це повідомляє на своїй сторінці Віталій Глагола, предає видання 7 Днів – новини Закарпаття.
Автівку зупинили угорські фінансові поліцейські під час планової перевірки. Відкрили багажник і виявили п’ять сумок, набитих до країв новими телефонами. Жодних чеків, сертифікатів чи бодай якоїсь історії походження техніки. Сам водій спершу казав, що не знає, чия техніка, потім, що везе з Будапешта до Ньїредьгази, згодом згадав про зовсім інше місто, Загонь.
Але це ще не все. Угорські митники перевірили смартфони й виявили, жоден із 261 пристрою не мав сплаченого роялті — обов’язкового збору за носії цифрової інформації, що діє в країнах ЄС. А це вже порушення авторських прав.
За попередніми підрахунками, вартість пакетної партії становить понад 11 мільйонів гривень або майже 275 тисяч доларів США.
Проти чоловіка порушено кримінальну справу. Йому може загрожувати серйозне покарання за незаконне ввезення техніки і порушення прав інтелектуальної власності.
Читайте новини Закарпаття Telegram / Facebook / Google News
