Депутату Закарпатської обласної ради Олександру Анталу, якого у травні 2025 року затримали за організацію переправлення ухилянтів за кордон, оголосили ще одну підозру. Цього разу йдеться про оборудки із земельними ділянками.
Як повідомили в Національному антикорупційному бюро 2 вересня, Антал пропонував за винагороду змінити цільове призначення землі. За свої “послуги” він вимагав 15% статутного капіталу компанії, яка мала стати власницею ділянок і майнового комплексу.
За версією слідства, депутат обіцяв домовитися з міським головою Чопа Валерієм Самардаком, іншими чиновниками та депутатами міськради для ухвалення потрібного рішення. На оприлюдненому НАБУ відео видно, як Антал проводить переговори з посередниками у приміщенні, схожому на кабінет мера. Там обговорювали схему зміни цільового призначення землі та роль секретарки міськради Галини Цар, яка мала переконати депутатів підтримати рішення.
Раніше ЗМІ повідомляли, що Антала затримали у Києві під час отримання частки компанії, задіяної у схемі, а також 20 тисяч євро за незаконне переправлення двох ухилянтів.
Суд зменшив для нього розмір застави: тепер депутат може вийти з СІЗО, якщо внесе 15 мільйонів гривень.
Читайте новини Закарпаття Telegram / Facebook / Google News
