Ось уже три місяці українські перевізники, що перетинають українсько-польський кордон, реєструються у системі електронного нагляду за транспортом (SENT). За цей час було виявлено факти дискримінації українських водіїв, яким було винесено височенні штрафи.
Про несправедливі штрафи повідомляє видання 7 Днів – новини Закарпаття, посилаючись на заступника міністра розвитку громад та територій України Сергія Деркача.

За словами чиновника, останні декілька днів йому доводиться масово вислуховувати від перевізників скарги щодо накладених польською стороною штрафів. Йдеться про дрібні технічні помилки при використанні системи SENT/RMPD для реєстрації поїздок територією Польщі.
Наприклад, досить часто санкції застосовуються за відсутність GPS-сигналу протягом кількох сотень метрів дороги. І йдеться зовсім не про символічні суми, а про штрафи максимального розміру – 12 тисяч злотих, тобто близько 120 тисяч гривень, каже Деркач.
За словами Деркача, Мінінфраструктури уже направило звернення до Міністерства фінансів Польщі, Міністерства інфраструктури Польщі та Єврокомісії, аби організувати зустріч для обговорення питань, що виникли в процесі запровадження система електронного нагляду за транспортом.
Дану систему використовує польська Національна податкова адміністрація, аби відслідковувати автомобільні і залізничні перевезення так званих чутливих товарів – зокрема, палива, денатурованого спирту, рослинних олій, фарб, лаків, розчинників, медичних виробів.
Деркач вважає, що українській та польській стороні необхідно обговорити не тільки коректність роботи самої системи та наявність служби підтримки, але й чітке співвідношення між порушенням та застосованою санкцією.
Читайте новини Закарпаття Telegram / Facebook / Google News
