На Закарпатті сьогодні 19 січня правоохоронці викрили двох приватних підприємців, які організували схему незаконного виїзду військовозобов’язаних за межі України.
Чоловіків оформлювали як водіїв міжнародних перевезень, але після перетину кордону вони додому не поверталися. У такий спосіб за кордон вдалося виїхати 47 призовникам. Підприємцям загрожує до 8 років ув’язнення.
Як повідомили у Закарпатській обласній прокуратурі, підприємці діяли окремо та організували схеми у місті Чоп. Маючи ліцензії на міжнародні перевезення, вони формально працевлаштовували чоловіків, які хотіли уникнути мобілізації, на посади водіїв.
Після оформлення документів через систему «Шлях» фіктивні водії могли законно виїжджати за кордон, але насправді назад не поверталися. Всього цією схемою скористалися 47 осіб.
Нині слідство інкримінує підприємцям перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань за ч. 1 ст. 114-1 ККУ, де максимальне покарання передбачає до 8 років ув’язнення.
Читайте новини Закарпаття Telegram / Facebook / Google News
