На Закарпатті суд оштрафував програміста-колаборанта та конфіскував його майно

На Закарпатті суд поставив крапку в гучній справі Андрія Самарченка, програміста, який працював на російську компанію «Норильський нікель».

Колаборант із Сєвєродонецька отримав штраф у 102 тисячі гривень і втратив майно через колабораційну діяльність.

Андрій до війни працював у ПрАТ «Сєвєродонецький Оргхім», яке готувало технічну документацію для російських гігантів на кшталт «Лукойла» чи «Роснефті». Але коли почалося повномасштабне вторгнення, він не зупинився: разом із партнерами створив у Москві фірму «ТехИнновации» і продовжував розробляти програми для росіян. За три роки через литовську компанію вони перекинули в Україну 400 тисяч євро, зароблених на цих проєктах.

Зараз читають

Під час розслідування, Самарченко пішов на угоду з прокурором і допоміг розкрити деталі справи.

Суддя Олексій Фазикош визнав його винним, наклав штраф і конфіскував майно.

Також колаборанту заборонили 10 років працювати над проєктами для російських нафтових чи металургійних компаній. Вирок ще можна оскаржити, але поки що це серйозний урок для всіх, хто думає, що співпраця з ворогом минеться без наслідків.

Читайте новини Закарпаття Telegram / Facebook / Google News

Вам також може сподобатися