З 1 квітня 2025 року в Україні розпочинається новий етап мобілізації. Так, всі процеси повністю переходять в електронний формат, що має значно зменшити бюрократичне навантаження та позбавити корупційної складової. Насамперед це стосується цифровізації військового обліку та проходження військово-лікарських комісій (ВЛК).
Про особливості мобілізації з 1 квітня пише видання 7 Днів – новини Закарпаття.
Так, мобілізація з 1 квітня буде такою самою, як і в попередні місяці. Це означає, що кожен військовозобов’язаний чоловік має приходити до ТЦК для актуалізації персональних даних, своєчасно проходити ВЛК, проходити військову підготовку чи нести військову службу, а також своєчасно подавати документи, які підтверджують право на відстрочку.
Разом з тим є з 1 квітня і нововведення: військовий облік та проходження військово-лікарських комісій (ВЛК) повністю переходять у цифровий формат.
За словами міністра оборони Рустема Умерова цифровізація військового обліку передбачає:
- оформлення висновків ВЛК у цифровому форматі та інтеграція в систему «Резерв+»;
- створення електронних кабінетів ВЛК для збереження медичних висновків військовозобов’язаних;
- автоматичне перенесення даних про військовослужбовця до реєстру «Оберіг» без потреби особисто приносити документи до територіальних центрів комплектування (ТЦК).
“Ми відмовляємося від паперових документів та переходимо до електронного формату. Це дозволить зробити мобілізаційний процес прозорішим, швидшим та ефективнішим”, – заявив Умеров.
І хоч система почала працювати з березня, проте з 1 квітня усі без виключення ВЛК будуть обов’язково вноситися в систему “Оберіг”.
До речі, в п’ятницю, 14 березня, заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко повідомила в телеефірі, що уже 1530 постанов про придатність військово-лікарські комісії оформлено в електронній формі.
Читайте новини Закарпаття Telegram / Facebook / Google News
