Лікарі відпрацювали на межі можливостей: на Закарпатті врятовано чоловіка після клінічної смерті

Стало відомо, що у Рахові медики екстреної меддопомоги врятували життя 60-річному чоловіку, якого виявили на підлозі без ознак життя.

Про це пише видання  7 Днів – новини Закарпаття, посилаючись на Закарпатський обласний центр екстреної меддопомоги.

Коли лікарі приїхали за викликом, пацієнт не дихав, серце не билося, і було зафіксовано стан клінічної смерті.

Зараз читають

“Часу на роздуми не було. Миттєво розпочали серцево-легеневу реанімацію: компресії грудної клітки, мішок Амбу, кисень, адреналін — все за протоколом. Підключили кардіомонітор — асистолія. Пацієнта інтубували. Викликали додаткову бригаду №1210”, — пригадує парамедик Юрій Реднік.

У пацієнта була діагностована тромбоемболія легеневої артерії (ТЕЛА) — серйозне ускладнення, коли тромб блокує кровообіг у легенях, що може спричинити раптову смерть.

Лікарі 27 хвилин проводили, не зупиняючись, інтенсивну реанімацію і врешті-решт серце чоловіка запрацювало, тиск нормалізувався, а рівень цукру піднявся з 3 до 6,6.

Так, завдяки оперативним діям та високій кваліфікації медиків, чоловіка вдалося стабілізувати та перевезти до Рахівської лікарні, де діагноз був підтверджений.

Наразі пацієнт знаходиться в реанімаційному відділенні.

Читайте новини Закарпаття Telegram / Facebook / Google News

Вам також може сподобатися