«Інвалідність за долари»: на Закарпатті викрили лікарів-корупціонерів

На Закарпатті правоохоронці розкрили масштабну корупційну схему в одній із районних лікарень. Медики незаконно продовжували групи інвалідності місцевим жителям, серед яких були й чоловіки призовного віку, які намагалися уникнути мобілізації.

За даними слідства, організаторами схеми стали колишня завідувачка поліклінічного відділення та лікар-невролог, які входили до складу лікарсько-консультативної комісії. Вони брали гроші за видачу направлень до медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), де вже можна було «узаконити» продовження інвалідності.

«Інвалідність за долари»: на Закарпатті викрили лікарів, які допомагали призовникам уникати мобілізації
Повідомлення про підозру / Фото Прокуратура України

Ціна питання коливалася від 100 до 800 доларів. Правоохоронці задокументували випадки отримання хабарів на загальну суму 1900 доларів від шести громадян. Фальшиві документи відкривали шлях до уникнення військової служби.

Зараз читають

Нині колишнім медикам інкримінують неодноразове отримання неправомірної вигоди групою осіб за попередньою змовою (ч.ч. 1, 3 ст. 368 КК України). Тим, хто давав хабарі, повідомлено про підозру у наданні неправомірної вигоди (ч. 1 ст. 369 КК України).

«Інвалідність за долари»: на Закарпатті викрили лікарів, які допомагали призовникам уникати мобілізації
Повідомлення про підозру / Фото Прокуратура України

Прокуратура наполягає на арешті лікарів, тоді як для шести «клієнтів» вимагають запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Досудове розслідування веде Хустське районне управління поліції за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань Нацполіції Закарпаття.

Читайте новини Закарпаття Telegram / Facebook / Google News

Вам також може сподобатися